Pobaltí 2010 - plán cesty

29.04.2010, 10:34:00

Zobrazit místo Litva-Lotyšsko-Estonsko 2010 na větší mapě


Kliknutím zvětšit


Bookmark and Share


Po loňském tripu po Lotyšsku (http://lotyssko.kukucka.cz) jsme se rozhodli zdokumentovat a poznat Pobaltí ještě víc. Naplánovali jsme proto cestu ještě delší, náročnější, ale i zajímavější. Hlavním cílem je letos Estonsko, ale nechceme opomenout ani Litvu a opět se vrátíme i do lotyšského hlavního města, Rigy. Zde chceme doplnit informace, které nám chybí, dofotit Rigu z výšky (ne balónem létat nebudeme, ale je tam dost věží) a navštívit přátele, které jsme si tam před rokem našli.

Co je hlavním cílem cesty?
Všechno to zvládnout, o nic nepřijít a domů toho donést co nejvíce (informace, fotografie, video). Pokud se nám toto za těch 12,5 dnů povede, budeme spokojeni.

Jak je z harmonogramu asi jasné, nebude letos dopravním prostředkem letadlo, ale po minulé zkušenosti auto. Je to praktičtější. Přesuneme se libovolně kam chceme a kdy chceme. Loňské problémy s půjčovnou nás v tomto jen utvrzují.

Co chceme?
Za těch několik dnů co nejvíce poznat hlavně Estonsko, alespoň maličko poodhalit jejich, prý chladnou, povahu, vidět a potkat se s jejich zemí a památkami. Po návratu toto zprostředkovat dalším lidem, kteří se do Pobaltí chystají, ale i těm, kteří z jakéhokoli důvodu toto štěstí nemají.

Co nechceme?
Proletět krajinu, nic pořádně nevidět, nic neochutnat, nepoznat lidi, ale tvářit se, že jsme tam byli. Toto opravdu není našim cílem...

Co vše máme už za sebou a co nás ještě do odjezdu čeká?
Studování historie a turistických informací o krajinách a městech je pravidelnou činností. I brouzdání po mapách, informacích na internetu a vyptávání se těch, co tam již byli. Hledání referencí na ubytování a jeho objednávání je další standardní položkou v seznamu. O rozpočtu a jeho úpravách radši ani nemluvím... Právě proběhla kompletní kontrola čtyřkolového dopravního prostředku. No a pak nás čeká... No na dlouho by to bylo:-)

Jaké je tam kde pojedeme/jsme/jsme byli počasí???