Jak se dostat do Shutterstocku?

Spravcewww12.07.2007, 11:59:00
Hned na úvod musím říct, že to není nic lehkého a už vůbec ne s obyčejnou fotografií. Shutterstock je JEDNOZNAČNĚ nejlepší fotobanka na trhu. Její prodej je několikanásobný oproti jiným fotobankám. U mně to dělá poměr 10:1 ve prospěch SS v porovnání s Dreamstime. Druhou věcí je, že za fotografii prodanou u SS dostanete méně peněz, ale pořád je to minimálně poměr 3:1 i v příjmech pro SS.

Moc lidí si zlámalo na SS krk. Pokud pošlete fotografie a oni nepřijmou alespoň 90% z nich tak další pokus budete mít až za měsíc. Jak se dá projít hned na začátku a prodávat o měsíc nebo dva až tři dřív?

Já osobně jsem se domníval, že mam fota OK, tak asi jako každý kdo fotí poloprofesionálně. Nic jsem v té době netušil co vyžadují podobné fotobanky, jak lpí na tom aby se neposílaly fotky kterých mají už tisíce, nic jsem nevěděl jak důležité je pro ně světlo, stíny , kompozice a celkové provedení snímku….o šumu ani nemluvě. Tak jsem je tam zaslal a můžete se podívat jak to dopadlo:

Akceptovali pouze dva výtvory a to fraktály – zde jsou.
Vyhodili VŠECHNY fotky, které jsem tam poslal – zde jsou vyhozené.

Po měsíci jsem už nechtěl dopadnout jak sedláci u Chlumce (na jiných fotobankách jsem už v pohodě prodával), tak jsem něco postudoval o fraktálech, poslal jim 10 kousků a byl jsem tam se 100% odsouhlasených prací.

Následně jsem začal posílat i fota a brali i obdobu toho co na začátku vyhodili… Takže pokud chcete mít snadnější cestu do SS, doporučuji vyzkoušet a pohrát se s dvěma programy na tvorbu fraktálů:

Apophysis – www.apophysis.org - kliknout na DOWNLOAD, stáhnout, nainstalovat…je to FREE, takže za nic nemusíte platit.

Ultra Fractal – www.ultrafractal.com - opět jít na DOWLOAD ale pozor! Nová verze 4 je již placena. Starší verze 3.x byla zdarma…tak ji musíte někde najít :))

Následně se pohrajte s programem, a zkuste něco zajímavého vytvořit, uložit jako JPG, přidat popisky a klíčová slova a zaslat na SS. Pravděpodobnost, že Vás vezmou je VYSOKÁ.

Jaké výtvory se dají udělat se můžete podívat ZDE nebo i ZDE.

Pokud Vám podobné programy OPRAVDU NIC neříkají, tak Vám mohu pomoct vytvořením fraktálů na míru. O tom ale víc pojímá článek CHCETE FRAKTÁLY?

Přeji Vám hodně úspěchů a taky trpělivosti a pokud jste se zaregistrovali přes tyto stránky (víc v článku: - ) tak Vám budu rád nápomocen s postupem mezi členy prodejců na SS.