Vítám Vás...
na info stránkách - JaNo Kukučka...

dnes je 20.04.2018 svátek má Marcela

aktuálně

Don´t you understand? No problem. Just one click bellow the text and you can choose the language of the website and a few seconds later you will see the translation in your chosen language.

NOVÉ!!! - Rychlá navigace
vyberte na co se chcete rychle podívat a stránky Vás tam přímo a bez dalšího zbytečného klikání přesunou.


NOVÉ!!! - Fota dle času
Nyní již nemusíte pátrat co nového pribylo ve fotobance. O vše se za Vás postará systém. Stačí kliknout na NEJNOVĚJŠÍ FOTA a můžete se posouvat časem...

Zaregistrujte se na server
Upravte si existující profil
Upravte si nastavení odběrů

Novinka - cestopis Lotyšsko!!!

Vítejte na stránkách Jána Kukučky...

Jsem rád, že Vaše kroky zamířily právě sem. Pokud se ptáte jestli JE TO ON? Tak pokud hledáte někoho z městečka Stará Turá na Slovensku nebo z Brna v ČR, tak je to on ;) V případě, že jste se sem dostal(a)za fotkama, přeji snáď příjemné pokoukání v sekci Fotobanka, případně se teším na setkání s Váma při focení. Setkat se můžeme, ale jen pokud někde právě necestuji (a nefotím). Kde jsem byl a jak to tam vypadá slovem i obrazem naleznete v sekci Cestování. Kromě již popsaných věcí Vám můžu i poradit. Například jak jednoduše vytvořít obdobní stránky...a podstatně víc věcí z oblasti IT,reklamy a marketingu...sekce Poradenství.Foto - Už jsem v chomoutu...

Jaké bude počasí?


Anketa

Proč jsi přišel na www.kukucka.cz

Fotografování
1 57
Cestování
2 39
Blog
3 1
Jen tak se mrknout na kamarádovy stránky
4 24
Nevím, najednou jsem tady
5 34
Počet hlasujících: 155 

Na co si dát pozor u fotobank?


12.07.2007
Fotobanky JSOU náročné! S tím musíte počítat, ale taky již předem můžete omezovat to aby fotku odmítly. Když vypustíme lidský faktor při posuzování fotografií (ten je ale ve většině odsouhlasování nejdůležitější – a věřte, že se někdy budete divit co jedna fotobanka přijme a druhá ne – a celkem s příčinou, která je úplně mimo mísu), tak existují některé zákonitosti, které na 100% neprojdou. Které to jsou?

Reklama
Neexistuje aby se na fotce objevila jakákoli značka, nápis, který by mohl vypadat jako registrovaná značka nebo i to co jasně ukazuje, že se jedná o známé zboží (do teď hledám kde jsem nechal značku na řadě nafocených motorek od Davidsona… vše jsem vyretušoval… jim stačilo k nepřijetí, že to má rysy Harleye).

Tváře a lidé
Existuje tzv model release (dále jen MR). Je to papírek, kde Vám dá focená osoba svolení, že její xichtík může být poskytnut na prodej. Tento dokument má každá fotobanka vlastní. Pokud se i jen v rožku fotografie objeví nějaká osoba, MUSÍTE mít MR. Když nemáte, tak ani fotografii neposílejte… Mne nevzali bez MR ani fotku, kde je jen STÍN osoby…. Pokud ale je fotka dobrá a obsahuje osoby, tak se prodává PODSTATNĚ LÍP!

Hloubka ostrosti
Opravdu nemají rádi když děláte neostré fotografie. Je něco jiného, když chcete zvýraznit jen jednu prioritní věc a zbytek mít rozmazaný. Ale i tak si myslím, že pokud je rozmazaného moc (řekl bych tak 60%), tak nastávají problémy.

Doostřeno uměle
Zapomeňte, že to co neuděláte ve foťáku, tak doženete grafickým programem. NEDOOSTŘUJTE v počítači. Uvědomte si, že každá fotka jde jakoby pod lupu a umělé doostření se na ní projeví. Takže pokud nejste grafik profesionál a kliknete jen na doostřit, je to záruka, že bude fotografie vyhozena.

Nenervujte se...
Někdy se stane, že zašlete víc fotografií na jedno téma, stejná kvalita jen malinko odlišností. Vidíte, že první přijmou a těšíte se že tím pádem přijmou i další. Chyba lávky. Stalo se mi, že ze šesti fotografií byli na jedné fotobance všechny přijaty a ihned se podávaly….a na další jen dvě. U těch dalších čtyř jsem dostal informaci, že je neberou protože jsou nevyužitelné pro účely jejich fotobanky. Pěkně mně to namíchlo, tak jsem jim napsal. Přišla odpověď, že to byla chyba systému a že budou přijaty jak je vložím ještě jednou. Nebyly, protože jak se odsouhlasovaly, tak už dotyčná osoba nebyla na firmě…takže nikdo nevěděl o čem jsme si psali…. Prostě a jednoduše: fotografie odsouhlasuje x lidí najednou, z jedné série se můžu dostat 2 jednomu soudci, 2 dalšímu a poslední třetímu… a je jen na jejich subjektivním názoru jestli vemou nebo ne… Když nevemou je dost zbytečné bojovat s větrnými mlýny… ale zas proč to nezkusit, že? :))

Už máme, díky...
Poslední věc co popíši je trošku absurdita, ale je to tak. Někdy Vám napíší, že už podobné fotky mají a vaši nepotřebují. I když je Vaše 100x lepší, tak si nepomůžete…prostě je to nepochopitelné, ale je to tak. Podívejte se proto vždy než na fotce začnete MAKAT, jestlí jich už 200 podobných nemají….uspoříte tím čas. A ještě jedna rada…snažte se VŽDY O ORIGINALITU…. Ta se prodává!!!!

Tak zlomte vaz a naplňte své účty do prasknutí ... ;)

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 18.03.2015 09:56:00 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.