Vítám Vás...
na info stránkách - JaNo Kukučka...

dnes je 20.04.2018 svátek má Marcela

aktuálně

Don´t you understand? No problem. Just one click bellow the text and you can choose the language of the website and a few seconds later you will see the translation in your chosen language.

NOVÉ!!! - Rychlá navigace
vyberte na co se chcete rychle podívat a stránky Vás tam přímo a bez dalšího zbytečného klikání přesunou.


NOVÉ!!! - Fota dle času
Nyní již nemusíte pátrat co nového pribylo ve fotobance. O vše se za Vás postará systém. Stačí kliknout na NEJNOVĚJŠÍ FOTA a můžete se posouvat časem...

Zaregistrujte se na server
Upravte si existující profil
Upravte si nastavení odběrů

Novinka - cestopis Lotyšsko!!!

Vítejte na stránkách Jána Kukučky...

Jsem rád, že Vaše kroky zamířily právě sem. Pokud se ptáte jestli JE TO ON? Tak pokud hledáte někoho z městečka Stará Turá na Slovensku nebo z Brna v ČR, tak je to on ;) V případě, že jste se sem dostal(a)za fotkama, přeji snáď příjemné pokoukání v sekci Fotobanka, případně se teším na setkání s Váma při focení. Setkat se můžeme, ale jen pokud někde právě necestuji (a nefotím). Kde jsem byl a jak to tam vypadá slovem i obrazem naleznete v sekci Cestování. Kromě již popsaných věcí Vám můžu i poradit. Například jak jednoduše vytvořít obdobní stránky...a podstatně víc věcí z oblasti IT,reklamy a marketingu...sekce Poradenství.Foto - Už jsem v chomoutu...

Jaké bude počasí?


Anketa

Proč jsi přišel na www.kukucka.cz

Fotografování
1 57
Cestování
2 39
Blog
3 1
Jen tak se mrknout na kamarádovy stránky
4 24
Nevím, najednou jsem tady
5 34
Počet hlasujících: 155 

Úvod do prodeje fotografií


12.07.2007
Royalty Free ImagesPokud máte pocit, že fotíte dobře, chcete tento pocit ztratit, neco se naučit a pak začít na svých fotografiích i něco vydělávat, tak tento úvodní článek vás malinko zavede do možností prodeje fotografií. Hned na úvod je ale nutné říc, že pokud si doma fotíte rodinné fotografie na rozbité sedačce, v rozlišení 800x600, tak ani nečtěte dál... V jiném případě se připravte na kus nelehké práce, která Vás mnoho krát dostane do stádia ---já se na to vykašlu!!!---, ale pokud vydržíte....


Jaké jsou možnosti prodeje?
Prodávat fotografie můžete různě. Jeden kus za hodně peněz (v tisících Kč) ale i snímek prodat 200x za půl dolaru. To, že se Vám povede prodat drahé snímky, obzvláště v ČR je hodně nepravděpodobné. Proto se tento článek věnuje tzv. mikroprodejům v zahraničí.

Jak funguje prodej snímků?

REGISTRACE
Existuje několik systémů, které nabízí prodej vašich snímku, grafikům, designerům, reklamím agenturám. Prakticky u všech je stejný úvodní postup. Musíte se zaregistrovat. Pokud neovládáte alespoň základy angličtiny, tak to bude asi problematické. Ale když si věříte, že je ve vás potenciál (ne každý kdo umí fotit musí vědět i anglicky), zavolejte si k registraci kamaráda nebo někoho z rodiny kdo Vám pomůže. Optimální je najednou (rozuměj jednu registraci po druhé ale v jeden den) se registrovat do více systémů. Vyplatí se Vám to nejen, že některé kolonky prostě jen zkopírujete, ale i pak při vkládání fotografií.

Při registraci zadávejte PRAVDIVÉ údaje. Uvědomte si, že jde o vaše peníze a pokud vyplníte jméno AAA, příjmení RRR, tak vám asi po čase neproplatí šek na toto jméno a příjmení. Vyplněním nepravdivého mailu zase v 99% ani nedokončíte registraci.

Jak už jsem psal, tak po vyplnění většinou několika formůlářů, Vám příjde mail o tom, že váš účet je založen, vy založení potvrdíte klikem a registrace je dokončena. Doporučuji pozorně sledovat zaškrtávátka, někdy jsou zaškrtnuty věci, které Vás časem začnou otavovat - nabídky partnerů systému nebo jiné nechtěné maily.

Pro rychlou registraci jsem připravil přímo klik na vstupy do systémů:

SHUTTERSTOCK
KLIKNI ZDE - Submit Photos to Shutterstock and make $$$!

DREAMSTIME
Royalty Free Images

FOTOLIA


BIGSTOCKPHOTO
Stock Photos, Royalty Free Stock Photography, Photo Search

123RF
Free Stock Photos at 123RF

Crestock
Crestock - Stock Photos

Featurepics
Featurepics - Stock Photos

iStockPhoto
Registrace iStockphoto


NENÍ KONEC REGISTRACÍM

Takže máte svůj účet a máte pocit, že se z vás stal konečně fotograf, který zaslouženě začne za svoje krásné fotografie dostávat balík peněz ze světa. Že je to chvilkový pocit to nebudu rozebírat na tomto místě, ale doporučím ještě jednu věc. Založit si účet na PayPal. Vydělané penízky můžete dostat šekem nebo platbou na Paypal(ve většině případů). Takže udělejte si vlastní účet.

Třeba kliknutím zde:

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.


Budete k tomu potřebovat i svoji kreditní kartu, která musí mít od banky povoleny operace na internetu. Kartou prakticky propojíte svoje konto na PayPalu s bankovním účtem. Na ten si následně můžete nechat převádět příjmy z prodeje fotografií. Poplatky z PayPalu do banky, jak se píše na PayPalu jsou:

Banks in the Czech Republic 5-7 Business Days - Free for 3,000.00 CZK or more, 30.00 CZK for 2,999.99 CZK or less.

Takže je to podstatně rychlejší než zaslání šekem (někdy i měsíc) a pokud vás neokrade vaše banka za příjem financí v zahraniční měně, tak tento systém výplaty vydělaných penízků je nejkomfortnější.

POZOR NA TEST!

Registrace je většinou věc snadná, ale ne u BIG STOCK PHOTO. Tento prodejce vás nepustí dál dokud nebudete schopni projí TESTEM! Takže nejdříve musíte nastudovat Photographer Tutorial, který má 13 stran, následně přejít k testu, ten správně vyplnit a až pak se stane Váš účet aktivní. Pokud nezvládáte angličtinu, tak to bude pro vás obzvláště těžké. Tedy jen do momentu než Vám po špatné odpovědi v testu vyskoči okno a upozorní, že odpověď je nesprávná. Já jak blbec vše v testu pročet, byl na poslední otázce(o okně jsem nevěděl, vše jsem odpověděl správně tak nevyskakovalo), a klikl omylem na nesprávnou odpověď. Až tam jsem zistil, že se dá jednoduše i bez angličtiny kliknutím zjistit co je šatná odpověd :)))))

VLOŽENÍ PRVNÍCH SNÍMKŮ
Máme, zaregistrováno, máme účet, tak pojďme něco prodávat....

... pokračování v dalším článku...

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 18.03.2015 09:56:00 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.